نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

farabin        بدون نظر    آپارتمان   

نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان – همواره خرید آپارتمان و مسکن یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی هر فردی می باشد که در مرحله های از زندگی ممکن است تا برای شخص پیش آید . اما مسلما خرید مسکن همانند کارهای دیگر نیست و تفاوت های زیادی دارد ضمن اینکه خرید مسکن ممکن است به دفعات خیلی کم یا حتی یکبار صورت گیرد و ما تا مدت ها در آن منزل سکونت داشت باشیم . از ابن جهت لازم است تا به نکات مهمی توجه داشته باشیم تا بتوانیم با تصمیم گیری بهتری نسبت به خرید مسکن و آپارتمان عمل کنیم .

همواره یکی از اصلی ترین نکات که در خرید مسکن وجود دارد انتخاب مسکن در محل مناسب است و مسلما همه تمایل دارند تا مسکن آنها در نقطه مناسبی از شهر باشد . داشتن مسکن در نقطه مناسب از شهر مزایای خاص خود را دارد . معمولا محله های بالای شهر محله هایی آرام تر هستند . این بخش از شهر معمولا ساخت و ساز اصولی دارد و تمامی آپارتمان های این مناطق طبق اصول شهرسازی و استاندارد های ساختمان سازی اجرا می شوند .

داشتن پارکینگ ، فضای محوطه مناسب و امکانات خاص از جمله ویژگی های منازل در این مناطق هستند .

اما برخی پارامتر ها هستند که در حالت کلی برای خرید مسکن یا اپارتمان در تمامی نفاط شهر باید آنها را در نظر گرفت . با توجه به اینکه هم اکنون شهر نشینی از حالت سنتی خود خارج شده و اپارتمان های جای حیاط های بزرگ و دلباز را گرفته اند لذا از این جهت انتخاب مسکن با شرایط ایده آل بسیار مهم است چرا که نیاز داریم تا آسایش ما در آن تامین شود .

پیش نیازهای لازم جهت خرید مسکن

همواره به یاد داشته باشید که در خرید مسکن هزینه های جانبی خواهی داشت برای مثال هزینه های کمیسیون بنگاه ، هزینه تنظیم قول نامه ، هزینه تنظیم سند رسمی و …

هرگز در خرید مسکن عجله نکنید چرا که ممکن است موارد بهتری در مناطق بهتر برای شما وجود داشته باشد . اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید حتما با مشاور املاکی کاردان و متخصص مشاوره نمائید و شاید هزینه کمی در این مورد پرداخت نمائید اما مطمئن باشید که ارزشش را خواهد داشت .

کارشناسان املاک همواره با توجه به تجربه چندین ساله خود بسیار اگاه هستند و برای مثال بخوبی می دانند که در کدام فصل می توان مسکن را با قیمت مناسب در کدام منطقه خریداری نمود . همچنین با توجه به اینکه این مشاورین معمولا در شهرهای خود کار می کنند بسیار بهتر بد و خوب مناطق مختلف شهر را می دانند .

یکی از مسائل مهم که عمدتا هم برای هر خریدار مهم است آسایش و آرامش محله می باشد . برای اینکه میزان شلوغی مناطق دستتان بیاید هرگز صبح زود یا شب دیروقت به منطقه مورد نظر مراجعه نکنید بهترین زمان ها معمولا بین ساعت 11 تا 1 ظهر و 6 تا 8 عصر می باشد .

البته بازهم نمی توان گفت با کم یا زیاد شدن شلوغی یک منطقه ، آن منطقه خوب یا بد است . معمولا فرهنگ آپارتمان نشینی در مناطق مختلف است که انها را از هم جدا می کند .

برخی پارامتر ها که خودمان باید در نظر داشته باشیم :

اگر قصد خرید آپاراتمان داریم و هزینه هم برای ما مشکل نیست ، حتما توجه داشته باشیم که آسانسور و پارکینگ در حال حاضر یکی از ملزومات اصلی هستند مخصوصا افزایش تعداد طبقات در آپارتمان ها نیار به بیش از یک آسانسور را مشخص می کند .

اگر قصد شما خرید حیاط است حتما به قدمت ساختمان دقت کنید چرا که حیاط به دلیل شرایط بازی که دارند بیشتر در تحت تاثیر شرایط جوی هستند و مصالح آنها عمر خود زود تر از دست میدهد .

اگر به سر و صدا حساس هستید پس در آپارتمان هایی با طبقات زیاد ساکن نشوید . همواره توجه داشته باشید که سند تمام کننده کار شما در خرید مسکن یا آپارتمان است . سعی کنید نسبت به کسب اطمینان از صحت سند ملک مورد نظر اقدام کنید . حدالامکان این کار در دفترخانه انجام دهید به این دلیل که اسناد رسمی کشوره هم اکنون دارای شناسه سند هستند و دستکاری در اسناد رسمی تقریبا غیر ممکن است .

سعی کنید ساختمان را تمام شده تحویل بگیرید و کارهای ناقص روی سند را به گردن نگیرید . کار های ناقص ممکن است برای شما دردساز شوند به این دلیل که فروشنده ملک در ابتدای کار ممکن است مبلغی را به عنوان هزینه های باقی مانده از شما کسر کند و این موضوع بعدها برای شما دو پیامد دارد که اولی افرایش هزینه ها و مورد دوم دوندگی برای حل انها می باشد پس تا حد ممکن سعی کنید تا حد امکان سند ملک را تمام شده تحویل بگیرید .

خرید آپارتمان در تبریز ، املاک ساتال ، مشاوره خرید و فروش املاکدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

املاک سات آل