نکات مهم خرید مغازه

نکات مهم خرید مغازه

نکات مهم خرید مغازه

farabin        بدون نظر    مغازه   

نکات مهم خرید مغازه

در این مقاله از سری مقالات وب سایت ساتال قصد داریم تا یکی از موضوعات مهم پیرامون خرید و فرش ملک را باهم بررسی کنیم . نکات مهم خرید مغازه .

مغازه هم همچون خرید آپارتمان و یا سایر دسته بندی های ملکی یکی از کارهای حساس در زمینه معاملات است به این دلیل که همواره خرید مغاره با هدف خاصی همراه است .

مشاورین املاک ساتال :

قبلا از هرچیز موقعیت مغازه مهم ترین نکته است . مغازه به این دلیل که منبع درآمد است باید حتما موقعیت آن را در قدم اول در نظر گرفت . درواقع می توان گفت مهم تر از متراز و سایر پارامتر های مغازه ، محل و دسترسی آن می باشد .

مغازه شما به هر میزان که دسترسی بهتری داشته باشد مسلما تعدد مشتریان شما نیز بیشتر است . یکی از مهم ترین مسائل در خرید مغازه داشتن فضای توقف در جلو یا مجاورت مغازه است . برای مثال قنادی هایی که در کنار خیابان هایی هستند که امکان توقف خودرو در آن وجود دارد بسیار پردرآمد تر از همان صنفی است که داخل کوچه با در خیابان کناری است .

به همین دلیل امکان داشتن توقف در محدود مغازه شما بسیار مهم است .

یکی دیگر از نکات مهم خرید مغازه ، داشتن دید مناسب مغازه شماست و در حال حاضر تمامی ویترین ها در حال تبدیل به ویترین های سکوریت هستند تا دید بهتری نسبت به مغازه هم به مشتریان و هم به صاحب مغازه بدهد .

قبول داریم که خرید یا اجاره مغازه در محل هایی پرتردد مثل بازار هزینه های زیادی دارد اما میزان رفت و آمدی که در آن محل ها وجود دارد بسیار بیشتر از هر نقطه شهر است . در واقع بازار و مکان هایی با محوریت خرید و فروش ، جزو بهترین مناطق برای خرید یا اجاره مغازه هستد به این دلیل که درصد رجوع مشتری در انها بسیار زیاد است .

یکی دیگر از موضوعات مهم متراژ مغازه می باشد . متراز مغازه همواره باید متناسب با نوع فعالیت ما باشد . برای مثال اینگونه نباید که برای یک کسب و کار کوچیک فضایی را داشته باشیم که اکثر ان بلا استفاده است و هزینه متراز آن را هم بیهوده پرداخت نموده ایم . البته اگر قصد توسعه کسب و کار را داشته باشیم در نظر گرفتن فضای مناسب برای اینده هم مهم است .

در نظر گرفتن نوع فعالبت نسبت به همسایه های مجاور هم بسیار مهم است . اگر کسب وکار ما سرو صدای زیادی تولید می کند حتما باید آرامش همسایه ها و خودمان را نیز در نظر داشته باشیم .

چند نکته مهم تاثیر گذار در خرید مغازه

در ادامه نکات مهم خرید مغازه به چند نکته اساسی دیگر هم لازم است تا اشاره کنیم .

همواره توجه داشته باشید که تاسیسات علاوه بر منزل در مغازه نیز مهم هستند و امتیازات آب ، برق ، گاز و مخصوصا تلفن بسیار مهم هستند . هرکدام از این امتیازات در صورتی که در ابتدای کار نباشند بعدا برای شما هزینه هستند .

توجه داشته باشید که برای خرید ملک ورثه ای یا مغازه هایی که بیش از یک نفر مالک دارند حضور تمامی مالکین و ثبت رضایت آنها ضروری می باشد.

حتما اسناد ملک را قبل از خرید مورد بررسی قرار داده و نسبت به استعلام و صحت انها در دفترخانه اقدام کنید .

همچنین یک نکته مهم که در مورد مغازه های نوساز وجود دارد این است که مغازه های نوساز ممکن است برای دریافت سند دچار مشکل شوند و تا زمانی که سند قطعی برای این نوع مغازه ها صادر نشده است از خرید آنها خودداری نمایید تا بعدا به مشکل برنخورید .

درکل توصیه می شود کارهای ناقص مغازه را برای خود دوباره کاری نکنید تا محور باشید بعد از خرید مغازه به دنبال کارهای آن بروید و سعی کنید ملک را تمام شد تحویل بگیرید و با خیال راحت از آن استفاده کنید .

همواره تهیه و تنظیم سند از بخش های مهم در خرید تمامی املاک و مستغلات می باشد که درصورت وجود هرگونه مشکل عاقبت آن متاسفانه سنگین است و چون هزینه خرید مغازه به دلیل تجاری بودن نوع ملک از آپارتمان و … بیشتر است پس باید بسیار دقت نمود .

جهت خرید آپارتمان در تبریز ، خرید مغازه ، حیاط ، باغ ، زمین و … با مشاورین املاک ساتال در ارتباط باشید . با تشکر


برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

املاک سات آل