نکات خرید زمین

نکات خرید زمین

نکات خرید زمین

farabin        بدون نظر    اخبار املاک   

نکات خرید زمین

در رابطه با نکات خرید زمین موارد بسیار زیادی وجود دارد که البته دانستن برخی از مهم ترین موارد آنها در خرید زمین به ما بسیار کمک خواهد کرد .

قبل از هر چیز دانستن این نکته خالی از لطف نیست که تنها داشتن سرمایه باعث موفقیت شما در بازار مسکن نخواهد شد . برخی افراد بر این باور هستند که اگر سرمایه لازم برای ورود به بازار مسکن را داشته باشند می توانند در این زمینه موفقیت کسب کنند اما مهم تر از هرچیز داشتن آشنایی لازم برای خرید و فروش در این زمینه می باشد .

در بازار مسکن معمولا تقاضا برای خرید زمین بسیار زیاد است . علی رغم اینکه زمین گران تر است اما نکته مهم اینجاست که خرید زمین همواره یک مزیت بسیار مهم است و حق تملک را برای ما در آن منطقه خواهد داشت .

زمانی که ما اقدام به خرید یک واحد آپارتمان در نقطه ای از شهر می کنیم درواقع ما صاحب همان یک واحد آپارتمان هستیم اما زمانی که زمین برای ساخت و ساز خریداری می کنیم با توجه به متراژ و منطقه ملک می توانیم چندین طبقه و چندین واحد ملک مسکونی را در همان زمین ساخت و ساز کرده و تملک کنیم  از این جهت خرید زمین مزایای بسیار دارد و به همین دلیل هم متاسفانه کلاهبرداری در خرید و فروش زمین بسیار بیشتر از بازار مسکن است .

به همین دلیل دانستن نکات اساسی برای خرید زمین بسیار ضروری است .

نکات اساسی که قبل از خرید زمین باید دانست 

هنگام خرید زمین حتما به طرح بودن منطقه دقت کنید . ممکن است زمین شما در محدوده طرح باشد و بعد از خرید منطقه طرح باعث ضرر و زیان به شما شود . استعلام شهرداری و مشاوره با مشاورین املاک از بهترین راه ها برای اطمینان است .

حتما قبل از خرید زمین نسبت به استعلام سند توسط شناسه یکتا در دفترخانه اقدام کنید . اگر زمین فاقد سند رسمی است و یا زمین در محدوده ای است که سند آن به صورت دستی نوشته است حتما نسبت به استعلام ملک از سازمان ثبت احوال اقدام نمائید .

در صورت امکان قولنامه ای بین خود و خریدار زمین قبل از ثبت سند رسمی تنظیم کنید . در تنظیم قولنامه حتما تمام جزئیات از جمله مشخصات طرفین و همچنین جزئیات مبالغی که رد و بدل می شود را حتما درج کنید . اگر مبالغ بصورت چک هستند حتما شماره سریال و سایر جزئیات چک را به دقت در قولنامه وارد نمائید .

یکی از مواردی که در قولنامه سهل شمرده می شود مشخصات دقیق طرفین معامله است . حتما کد ملی افراد با توجه به اصل کارت ملی باید در قولنامه درج شود . شماره شناسنامه ملاک خوبی برای شناسایی طرف معامله نیست .

ضمن تمام این نکات قبل از خرید زمین حتما ار مشاورین املاک با تجریه کمک بگیرید به این دلیل که مشاورین املاک با توحه به سررشته خود و همچنین انجام معاملات بسیار زیاد در مناطق مختلف شهر ، اشراف مناسب نسبت به وضعیت ملک و زمین در مناطق مختلف دارند .

چند نکته مهم دیگر :

در مواردی که فرد فروشنده مدعی شد که وکالت بلاعزل برای فروش ملک مورد نظر را دارد قبل از عقد قرارداد از وکالت بلاعزل استعلام لازم را بگیرد.
قبل از خرید زمین و مسکن مشخصات قید شده در سند را با ملک مورد نظر تطبیق دهید و هر گونه مغایرت احتمالی را برطرف نمایید.
هنگام خرید ملک توجه داشته باشید سند در رهن یا توقیف نبوده و فروشنده ممنوع المعامله نباشد.
و در آخر اگر ملک مورد نظراز طریق ارث به فروشنده رسیده است باید گواهی انحصار وراثت را ببینید و فتوکپی برابر اصل آن را نیز از فروشنده دریافت نمایید.
مراجعه به یک مشاور املاک معتبر باعث تسریع در امور خرید زمین مورد نظر می شود و شما می توانید با خیال آسوده ملک مورد نظر را خریداری نمایید.

مشاورین املاک ساتال ، خرید آپارتمان در تبریز ، رهن و اجاره آپارتمان ، خرید حیاط و مغاره ، مشاوره در زمینه خرید و فروش و ساخت ، تماس با ما و مشاوره با کارشناسان از طریق پل های ارتباطیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

املاک سات آل