نکاتی در رابطه با اجاره بها

نکاتی در رابطه با اجاره بها

نکاتی در رابطه با اجاره بها

farabin        بدون نظر    اخبار املاک   

نکاتی در رابطه با اجاره بها

در این مقاله از سری مقالات وب سایت ساتال قصد داریم تا نکاتی در رابطه با اجاره بها خدمت شما عزیزان و کاربران محترم سایت ارائه نمائیم . اجاره بها در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار بسیار مورد دگرگونی قرار گرفت . اما چگونه ؟

همانطور که می دانید مبلغ اجاره ها رابطه مستقیم با محل ملک دارد و فاکتور اصلی در تعیین میزان مبلغ رهن یا اجاره است . این فاکتور یک فاکتور کلی است اما باید دید چه عواملی در ایجاد تغییرات و افزایش یا کاهش آن تاثیر گذار هستند .

برای مثال یکی از عواملی که در افزایش قیمت اجاره بها تاثیر دارند افزایش قیمت مسکن است . هر اندازه که قیمت مسکن افزایش می یابد مسلما خرید آن هم سخت تر است و از امکان بسیاری از افراد خارج می شود از همین جهت متاسفانه و متاسفانه صاحبان مسکن به دلیل اینکه افرادی توانایی خرید خانه ندارند مبلغ اجاره بها را افزایش می دهند .

همین عامل یکی از مهم ترین ها در افزایش نرخ اجاره است . البته از مدت های خیلی قبل مرسوم شده است که قرارداد اجاره هر زمان که اتمام رسید معمولا مبلغ اجاره نسبت به سال قبل افزایش می یابد که باز این میزان افزایش بستگی به تغییرات قیمت دارد و تا سال بعد معلوم نیست که نرخ مسکن چگونه تغییر خوادهد کرد .

قیمت خود مسکن ممکن است در اثر عواملی همچون افزایش تورم ، افزایش قیمت مصالح ساختمانی ، افزایش حقوق کارگر ساختمانی و .. افزایش یابد که مستقیما روی مبلغ اجاره همان مسکن تاثیر دارد . باتوجه به اینکه شهر نشینی هم اکنون به شدت در حال گسترش است مسلم است که آپارتمان زیادی اجاره داده می شوند و هزینه آنها هم بالا می رود .

همانطور که گفته شد موقعیت ملک مهمترین عامل در قیمت اجاره بهاست که هر اندازه دسترسی ملک مورد نظر بهتر باشد بسیار روی هزینه های ان تاثیر گذار است . دسترسی به مراکز خرید ، تفریحی و … یک امتیاز بزرک است .

نحوه تعیین اجاره بهاء

برخی افراد در تعیین مبلغ اجاره بهاء بر مبنای رهن کامل ، تعیین یک‌چهارم از بهای روز آپارتمان را مبنای رهن کامل واحد مسکونی مورد نظر قرار می‌دهند ، بدین معنا که یک‌چهارم ارزش روز آپارتمان به عنوان رهن کامل آن واحد مسکونی تعیین و از مستاجر مطالبه می‌شود.
متراژ و مساحت کلی ملک مورد اجاره رابطه روشنی با قیمت اجاره بهاء خواهد داشت.

هر چه قدر فضای به کار رفته در ساخت واحد مسکونی بیشتر باشد امکانات طراحی دکوراسیون نیز زیباتر خواهد بود که قیمت اجاره بهای آن نیز افزایش خواهد یافت.

با این اوصاف مطمئنا فهمیدید که هر اندازه روی دکوراسیون و گزینه های حاشیه ای ملک کار شود هزینه آن روی مبلغ اجاره تاثیر خواهد گذاشت . مسلما بسیار از مجتمع ها به دلیل امکاناتی که دارند همچون نگهبانی ، پارکینگ و … اجاره های بیشتری دارند . همچین سکونت در اپارتمان های مدرن تر هزینه شارژ هم خواهد داشت که جدای  ازهزینه اجاره بها می باشد .

معمولا خانه های مسکونی و به اصطلاح حیاط ، هزینه اجاره کمتری دارند و آپارتمان های در همان منطقه هزینه اجاره بالاتری دارند . البته اجاره اپارتمان یا منزل مسکونی بسته به سلیقه دارد .

مشاورین املاک ساتال ، مشاوره در زمینه خرید و فروش آپارتمان ، مشارکت ، مشاوره اجرا و …دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

املاک سات آل