تاثیر زمین بر بازار مسکن

تاثیر زمین بر بازار مسکن

تاثیر زمین بر بازار مسکن

farabin        بدون نظر    اخبار املاک   

تاثیر زمین بر بازار مسکن

تاثیر زمین بر بازار مسکن چیست و چگونه با تغییر قیمت زمین بازار مسکن هم تغییر می کند ؟

همانطور که ممکن است بدانید همواره قیمت زمین از نظر هر متر از سایر ملک ها مثل آپارتمان بیشتر است . به این دلیل که آپارتمان تنها یک واحد ممکن است خریداری شود اما هنگام خرید زمین ، ما منطقه ای بایر و آماده ساخت در دست داریم که بسته به متراژ و نوع پروانه محل مورد نظر می توان ساختمان مورد نظر را در آن ساخت و ساز نمود .

برای مثال در منطقه ای از شهر متراژ هر متر آپارتمان 4 ملیون تومان است . متراژ هر متر زمین درهمان منطقه 10 ملیون تومان می باشد . شما با خرید زمین به همان متراژ حدود 2.5 برابر هزینه خرید یک واحد آپارتمان را پرداخت نموده اید و فعلا هم مسکنی در دست ندارید همچنین هزینه های ساخت و ساز را هم در نظر بگیرید . پس از اتمام تمامی این برآورد ها شما برای مثال در 200 متر مربع زمین تعداد 5 طبقه آپارتمان به صورت 2 واحدی با پارکینگ و … خواهید ساخت و در درنهایت 10 واحد مسکونی با متراژ شاید بیشتر از 4 ملیون تومان با توجه به نوساخت بودن و نوسانات قیمت مسکن در اختیار خواهید داشت . ( درمناطق شهری )

این ساده ترین مثال برای این بود تا علت گران بودن قیمت زمین نسبت به آپارتمان را درک کنید . طبق آخرین آمار های اعلام شده تقریبا حدود 40 درصد از زمین های شهری را ساختمان ها و آپارتمان ها تشکیل داده اند و بقیه این فضاها مربوط به معابر درون شهری و فضاهای تفریحی و … است .

حالا نکته مهم این است که چگونه قیمت زمین بر قیمت مسکن تاثیر گذار است ؟

همانطور که می دانید هر ساختمانی برای ساخته شدن نیازمند زمین است . موقعیت زمین و شرایط آن اولین عوامل در تعیین قیمت هستند . برخی از زمین ها اگر در منطقه خوبی هم قرار گرفته باشند به علت اینکه خاک انها سست است یا نمی توان در انها ساخت و ساز نمود و یا اینکه هزینه زیادی بایت خاک برداری و پی سای ان نیاز است قیمت پایین تری دارند . البه در مناق برون شهری قیمت زمین پایین تر هم می تواند باشد و قیمت واحد ها بیشتر .

زمانی که زمین با افزایش قیمت روبه رو می شود دقیقا تاثیر آن در بازار مسکن روی تمامی املاک اعمال خواهد شد . حیاط های مسکونی ، آپارتمان ، مغازه و … همگی با افزایش قیمت روبه رو می شوند و دلیل آن هم طبق مطالب گفته شده کاملا مشخص است .

اگر شما قصد خرید زمین دارید قبل از هرچیز حتما با مشاورین املاک آن منطقه مشاوره نمائید به این دلیل که ارزش زمین و ملکی که در آن احداث خواهید کرد حفظ شود و هزینه ای که می خواهید بکنید به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب برای شما باشد .

البته این نکته را هم فراموش نکنید که خرید زمین در شهرک های در دست احداث با توجه به موقعیت شهرک و درصد پیشرفت کار می تواند زمینه مناسبی باشد چرا که با توسعه ساخت و ساز در انها قیمت زمین شما چندین برابر و به شکل چشم گیری بالاتر خواهد رفت که البته در صورت داشتن شرایط خوب و سرمایه لازم خرید زمین در آنها بسیار سود آور است و اگر بتواند به ساخت و ساز هم تبدیل شود چه بهتر .

گروه مشاورین املاک ساتال ، ارائه مشاوره در زمینه های خرید و فروش آپارتمان ، رهن و اجاره ، خرید زمین ، مغازه ، ویلا و … در خدمت شما عزیزان می باشد و می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید .


برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

املاک سات آل